Profesyoneller İçin

Ekibimiz

PROFESYONELLER İÇİN

Ekibimiz

Merkeze kabul edilen danışanın fiziksel ve ruhsal muayenesini yapar ve tedavi programını organize eder. Tüm ekiple danışan viziti yapar ve süpervizyon verir.

Bireysel psikoterapi, grup psikoterapileri, psikoeğitim ve aile görüşmeleri yapmaktadır.

Acil sağlık hizmeti ihtiyaçlarını belirleyerek danışanın tedavi programını uygular. Takibini ve tıbbi bakımını doktor eşliğinde yapar.

Bağımlı bireylerin günlük yaşam rutinlerinin organizasyonunda, alacakları yaşam rollerinde, ilgi alanlarına ve hedeflerine yönlendirilmelerinde aktif rol oynar. Danışanın yerine getirebileceği görevleri ve alabileceği değerlendirir ve yönlendirmeler yapar. Alkol/madde ile ilişkili bozukluklarda ergoterapist müdahalesinin odağı, davranış ve yaşam stilinde değişiklik sağlamaktır.

Rehberlik, deneyim paylaşımı ve adaptasyon sürecine destek sağlar. İyileşme danışmanlığı modelinde hedeflenen, bağımlı bireyin ihtiyacı olduğu davranışsal değişime öncü olmak ve temizliğin öncelik olduğu iyileşme odaklı bir yaşam tarzı benimsemesine katkı sağlamaktır. İyileşme danışmanları, kendi tedavi süreçlerinde edindikleri bilgi ve deneyimleri paylaşarak merkezde tedavi gören diğer danışanların uyumlarını ve tedavi motivasyonlarını artırmayı hedefler.

Yatışa alınan danışanların risk ve ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla bireysel görüşmeler yapmak ve buna uygun sosyal hizmet müdahale planı oluşturur, takibini yapar. Kurumsal iş birliği kapsamında kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, kaymakamlıklar ve özel kuruluşlar ile görüşmeler düzenler.

Danışanlara 24 saat eşlik ederek merkezde güven içerisinde olmalarını sağlarlar.

Danışanın yatış ve taburculuk sürecini takip eder.

Beden eğitimi, seramik resim ve müzik hocalarımız, usta öğreticilerimiz ve teknik ekip eğitimcilerimiz, merkezdeki atölye meslek ifası eğitimlerini sürdürmektedir.