Profesyoneller İçin

Atölyelerimiz

PROFESYONELLER İÇİN

Atölyelerimiz

Yeşilay Rehabilitasyon Merkezlerinde danışanlarımıza ilk 2 aylık süreçte temel eğitimler verilmekte, yani seramiğin başlangıç evreleri hakkında teorik ve uygulamalı çalışmalar yapılmaktadır. İlerideki süreçlerde danışanlarımız geleneksel ve modern çini çalışmaları, endüstriyel ve sanatsal çalışmalar, kalıp alma teknikleri, oksit ve sırlı boyama tekniklerini öğrenerek meslekî yetkinlik kazanıyorlar.

Danışanlarımıza resim sanatı hakkında teorik ve teknik eğitimler veriyor, bu bilgiler doğrultusunda karakalem, akrilik boyama, mandala boyama gibi çalışmalarla uygulama yapıyoruz. Resim atölyesinde boyama dışında geri dönüşüm çalışmaları da yaparak hem danışanların hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor hem de hobi kazanmalarını sağlıyoruz.

Danışanlarımıza ilk 2 aylık süreçte teknik işlerde temel eğitimler veriyor, basit elektrik, sıhhi tesisat onarımları yapabilecek seviyeye gelmelerini sağlıyoruz. İlerleyen süreçte danışanlarımıza seçtikleri alanda elektrik veya mekanik eğitimler vererek meslekî yetkinlik kazanmalarını ve Meslekî Yeterlilik Belgesi almalarını sağlıyoruz.

Danışanlar sabahları spor yaparak ve akşamları beden eğitimi dersi alarak hayatları boyunca kullanacakları hareket, aktif ve sağlıklı hayat, öz yönetim, sosyal ve düşünme becerilerini geliştirmektedir. Bu sayede bireyler sağlıklı yaşamak için gerekli bilgi ve becerileri kazanır, kendilerini tanır, yeteneklerini geliştirir, sağlığa değer vermeyi öğrenir ve fiziksel olarak gelişirler. Dünyadaki ve Türkiye’deki spor dallarıyla ilgili bilgi ve görgülerini artırmak için ise teorik eğitim verilmektedir.

Bahçıvanlığı seçen danışanlara toprakla uğraşma basit meyve sebze dikimi öğretilmekte, doğayla daha yakından temas kurmaları sağlanmaktadır. Danışanlarımıza bahçe, bitki ve peyzaj alanında teorik ve teknik eğitim verilmektedir. Bunun yanı sıra gerekli bilgilendirmeler yapılarak Meslekî Yeterlilik Belgesi almaları sağlanmaktadır.

Gastronomi atölyesinin temel amacı danışanlara temel eğitimler (İş sağlığı ve güvenliği, hijyen, doğrama teknikler, sunum) vermek ve meslekî yetkinlik kazanıp Meslekî Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmalarını sağlamaktır.

“Müzik ruhun gıdasıdır” sözünden yola düzenlediğimiz müzik atölyelerinde, danışanlarımızın müzik eşliğinde keyifli vakit geçirmeleri sağlanır ve isteyen danışanlarımıza bağlama, gitar vb. eğitimi verilir. Müzik sayesinde danışanlarımızın vücut koordinasyonun gelişmesine destek olunur, işitsel ve sözel becerilerini yeniden kazanması sağlanır.